Dialife

Hakkımızda

Uşak Teknik Lisesi Elektrik Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Elektrik Bölümünü bitirdi. Lise eğitimi süresi boyunca amplifikatör imalatı yapan bir firmada kartların devrelerinin basılması, elektronik malzemelerin montajı ve lehimlemesi, ünitelerin ayrı ayrı test edilerek besleme-giriş-çıkış ünitelerinin birleştirilmesi ve cihazın bütün olarak test edilip çalıştırılması süreçlerinde, yüksekokulu bitirdikten sonra da yine elektronik cihazların arızalarının tespiti ve giderilmesi üzerine çalıştı. Askerlik sonrası Uşak’a dönerek bazı sektörlerde üretim ve ar-ge sorumlusu olarak çalıştıktan sonra bir GSM firmasında sıfır hat satışı ve rakip operatörden müşteri kapma (numara taşıma) operasyonunu bölge saha satış yöneticisi olarak yönetti. Bu süreçte hedef-gerçekleşen oranı ve iyi fikir üretme gibi kriterlerin göz önünde bulunduğu değerlendirmeler ile şirket bünyesinde saha satış yöneticisi olarak görev yapan kişiler arasındaki değerlendirmelerde önce 3.lüğü, sonra da 1.liği elde etti. Sektör değiştirerek yine satış üzerine yaklaşık 5 yıl daha çalıştıktan sonra Uşak Üniversitesinde Tip1 diyabetli – engelli memur olarak kongre kültür merkezinin yönetim organizasyon bölümünde çalışmaya başladı ve bu görevle birlikte Nisan 2023 tarihinden bu yana Uşak Üniversitesi Sivil Savunma Uzmanı görevini de yürütmektedir.

2004 Yılında Tip1 diyabet tanısı aldıktan sonra Uşak’ta endokrin uzmanı, diyabet hemşiresi ve kullandığı diyabet teknolojileri ile ilgili eğitim ve bilgi verebilecek herhangi bir uzmanın olmaması sebebiyle uzun yıllar yeteri kadar eğitim alamadığı için diyabetini doğru yönetememiş ve kan şekeri değeri olması gereken (alt sınır 70 – üst sınır 140) değerlerin üstünde seyretmiştir. Ülkemizde diyabet üzerine çalışan doktor ve hemşire sayısının diyabetli birey sayısına oranla çok az olması sebebiyle hemen hemen bütün diyabetlilerin aynı sorunu yaşadığı, bu nedenle de diyabetlerini iyi yönetemedikleri için komplikasyonlar geliştiği diyabetli girişimcinin yaşadığı gerçek bir problem olarak gözlendi. Katıldığı çeşitli diyabet parlemantolarında duyduğu üzücü olaylardan etkilenen girişimci bu konuda çeşitli uzmanlardan eğitim alarak bir yandan kendini geliştirirken bir yandan da başta okullar olmak üzere birçok yerde farkındalık eğitimleri vermekte, özellikle diyabet teknolojilerini yakından takip ederek yeni çıkan teknolojileri deneyimleme ve diyabetlilerle deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir. Uzun yıllar süren iş deneyimi ile elektronik bilgisinin iyi olması, satış alanındaki tecrübe ve kazandığı başarılar ile diyabet bilgisini de birleştirerek diyabetlilerin kendi kendilerine diyabetlerini yönetmelerini ve daha kaliteli bir yaşam sürmeleri için bir mobil uygulama geliştirmeye karar verdi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda olduğu gibi sağlık alanında da teknolojinin ilerlemesi tanı – tedavi destek aracı olarak kullanılması iş fikrinin trendleri arkasına alarak doğrudan diyabet hastalığın yönetiminde ihtiyacı karşılayacağı yönündedir.

  • EKİBİMİZ:

Kurucu:

Diyabet Eğitim Hemşiresi:

Diyetisyen:

Tasarımcı:

Yazılımcı:

  • FONLAMAYA KATKIDA BULUNANLAR:

AHMET REFİK BALCI, ALİ ŞEN, ALPER DEMİR, AYŞE  BİLGİÇ, CANAN KILINÇ, CANAN YUMAK, CEM BAYBARS GÜÇLÜ, DERYA ÇAM, EMİRHAN GÜL, FATMA BÜŞRA KEÇE, GİZEM BUDAN, GÜLPINAR UYAR, İSMAİL İĞDELİ, İZEL YAZAN, KEREM YAZICI, NESLİHAN ARSLAN, ÖZGE ASLI KOÇAK, RAMAZAN KAYA, RECEP OSMAN CİRCİ, SALİME FUNDA AKÇAKAYA KILIÇ, SİBEL SEBUKTEKİN, TOYED DERNEĞİ, YAĞMUR YÜCEL, YEŞİM ÇALİDAĞ, YİĞİT ALP ASLAN

BİZ KİMİZ

Hayatın her anında sağlıklı yaşamaya odaklanan Dialifetr, özellikle diabetik bireylerin hayat kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bir firma olarak ön plana çıkıyor. Şeker metabolizmasıyla ilgili hassasiyet yaşayan müşterilerimize sunduğumuz yenilikçi ürünler ve profesyonel hizmet anlayışı, Dialifetr’ı diabetik yaşam konusunda öncü kılıyor.

Dialifetr ile Diabetik Yaşam: Dengeli Yaşamın Anahtarı

Dengeli Beslenme ve Şeker Kontrolü

Lezzet ve Sağlık Dengesi

Eğitim ve Bilinçlendirme

0 %
Müşteri Memnuniyeti
0 +
Müşteri
0 +
Yıllık Tecrübe
0 +
Personel

BİZİM İÇİN NE DEDİLER

5/5
Dialifetr, hayatımı değiştirdi! Ürünleri sayesinde şekerimi kontrol altına almak daha kolay ve etkili. Sağlıklı yaşamımın anahtarı artık elimde, teşekkür ederim
5/5
Dialifetr'ın diabetik yaşam konusundaki uzmanlığına güveniyorum. Ürünleri hem pratik hem de sağlıklı, benim için gerçek bir kurtarıcı oldu.
5/5
Dialifetr'ın diabetik yaşam ürünleri, sadece şekerimi kontrol altına almamda değil, aynı zamanda lezzetli ve çeşitli beslenmeme olanak tanıdı.